Esther je úspěšná všestranná jezdkyně vyhrávající
v důležitých Evropských závodech národní, evropské
a mezinárodní tituly v různých disciplinách.

Esther Weberová se narodila v r.1980 v Curychu ve Švýcarsku. Diky jejímu multikulturnímu původu měla možnost již v útlém věku hodně cestovat a tím i jezdit, trénovat a účastnit se závodů nejen v Evropě, ale i v USA.

Jezdit na koni začala Esther v sedmi letech klasicky v anglickém sedle. Během prvních pár let zkusila různé styly jezdeckého umění. V San Diegu, USA první rok jezdila a závodila Saddle Seat na Morgan Horses a druhý rok přešla na westernový styl, Western Pleasure a Western Horsemanship na koních plemene appaloosa. Po návratu do Curychu si brala drezurní hodiny.

Po tom, co měla možnost jezdit a trénovat v různých jezdeckých stylech, soustředila se v r.1992 pouze na westernové disciplíny. Od r.1994 létala pravidelně dvakrát ročně do USA brát si soukromé hodiny u předních amerických trenérů specializovaných hlavně na reining.

Po tom, co měla možnost trénovat s americkými a i evropskými trenéry, vytvořila si svoji vlastní tréninkovou metodu.

S rostoucím citem a porozuměním pro koně se Esther zajímala i o další vzdělání v oblasti „chování koní". V r.1995 navštívila v Německu jeden z prvních seminářů známého koňaře Pata Parelliho a našla svoji cestu jak kombinovat „Natural Horsemanship" (přirozené zacházení s koňmi) a trénink svých závodních koní.

Výsledek: kůň poslouchá svého jezdce v harmonii, dosahuje úspěchů a je dlouho ochotný trénovat a závodit.

Minulých 10 let Esther úspěšně závodila koně všech tří amerických plemen: Appaloosa, Quarter Horse a Paint Horse, ale také i jiná plemena koní. Miluje výzvu různorodosti jezdit elegantního tancujícího drezurního koně nebo klidné, avšak dynamické koně amerických ras nebo si užít přírodu a vyjet si zaskákat cross country.

Zkušenosti se závoděním na hřebcích a péčí o ně na ranči svých rodičů, které získala již v mládí, jí daly cenné zkušenosti pro jejich trénink.

Esther je úspěšná všestranná jezdkyně vyhrávající v důležitých Evropských závodech národní, evropské a mezinárodní tituly v různých disciplinách.

Byla prvním českým jezdcem startujícím v USA na NRHA Futurity v Oklahoma City a v Rocky Mountain Summer Slide, Denver,Colorado v r. 1997, stejně jako první Čech se zúčastnila v r. 1999 a 2000 AQHA Evropského šampionátu a vždy se dostala do finále Amateur All Ages.

Vedle závodění se Esther ráda účastní výstav a prezentuje svůj styl jízdy na různých plemenech koní, jako například poutavé číslo s jejími hřebci bez uzdění.

Mimo aktivit soustřeďujících se na koně, pokračovala Esther ve svém vzdělávání, v r. 2003 obdržela bakalářský titul v mezinárodní a evropské ekonomii na University of New York in Prague. 

V březnu 2006 ukončila své studium magistra v profesionální komunikaci a public relations, na universitě La Salle, PA, USA. Přes svoji znalost cizích jazyků( ENG, CZ, D, CH, F, IT) a své vzdělání, se Esther rozhodla zůstat ve světě koní.

 Říká: "Neumím si představit jinou práci, která by mě naplňovala, kde bych mohla poznat tolik zajímavých lidí z celého světa, kteří jsou fascinováni krásou koní. Všechno je o porozumění a uznání koně jako individua."

Přehled nejvýznamnějších závodních výsledků Esther Weberové a jejích  klientů (od roku 2006 jezdí v Open třídách) v letech 1994 – 2009:

Shrnutí jejích nejvýznamnějších závodních výsledků v letech 1994 – 2009:

Ø  10 krát Mistryně České Republiky ve všech kategorii klasických westernových disciplín (1994 – 1998, 2002)

Ø  8 krát Více Mistryně České Republiky (1994 – 1998, 2002)

Ø  7 krát Mistryně Evropy tříd ApHC (2002 & 2004)

Ø  4 krát Více Mistryně Evropy tříd ApHC (2002 & 2004)

Ø  Mistrovství  Evropy AQHA 1999, finalista třídy Reining Amateur All Ages

Ø  Mistrovství  Evropy AQHA 2000, finalista třídy Reining Amateur All Ages

Ø  Mnohonásobná mezinárodní ApHC Mistryně Německa a Rakouska

Ø  8 krát titul v mezinárodním žebříčků „ApHC International Top Ten Champion“

(2002, 2003, 2004)

Ø  AMERICANA, Germany 2004- NRHA Non Pro Reining Futurity Champion

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website.